Řešení

VEŘEJNÝ     INFORMAČNÍ     DISKUSNÍ     PORTÁL    
     
     
     
     

 

DALŠÍ RADY

 

Hlavové vši jsou skutečným problémem, ať se na ně podíváte v době svého školního věku nebo v době, kdy znovu léčíte svou rodinu. Nalezení léčby, která funguje, která se snadno používá a která není nepříjemná, je důležité. Jakmile jsou pak hlavové vši zničené, jak zabráníte jejich vrácení?

Tento leták poskytuje užitečné informace o hlavových vších, jejich léčbě a o ochraně před nimi.

 

Co jsou to hlavové vši?

 Hlavová veš je drobounký šedý nebo žlutý hmyz, který se živí krví z pokožky na temeni hlavy. Je velice obtížné vši nalézt, protože jsou velké pouze asi jako sezamové semínko a dobře se prolínají s barvou kůže nebo vlasů. Hnidy jsou vajíčka hlavové vši. Krémově hnědé nebo šedivé oválné hnidy se nacházejí blízko pokožky přichycené k vlasům. Bílá vajíčka dále od pokožky jsou prázdné skořápky (pouzdra) poté, co se vši vyklubaly z vajíček.

 

Jak mé dítě chytilo hlavové vši?

Vaše dítě pravděpodobně chytilo hlavové vši od kamaráda, spolužáka nebo sourozence. Hlavové vši se pohybují rychle po třídách a přes kamarády, zvláště u dětí ve věku pod 12 let. Pro nákazu hlavovými všemi je obvykle nutné, aby hlavy byly blízko sebe. Hlavové vši neskákají ani nelétají, ale přímo plavou z jedněch vlasů do druhých. Někdy mohou být hlavové vši chyceny prostřednictvím společně sdílených hřebenů, kartáčů nebo pokrývek hlavy.

Hlavové vši mají rády pouze lidské hlavy a nepochází ze špíny, vzduchu nebo domácích zvířat. Nebuďte v rozpacích, hlavové vši neznamenají špatnou hygienu a občas se vyskytnou ve většině rodin. Lékárenský personál informuje rodiče o prostředcích na hlavové vši každý den.

 

Jaké jsou symptomy? 

Klasickým symptomem je svědivá hlava nebo krk. Na pokožce se může vyskytnout červená vyrážka. Na vlasech můžete vidět bílé skořápky nebo krémově hnědá nebo šedá vajíčka. Mnoho dětí necítí svědění, když mají hlavové vši, proto je pravidelně kontrolujte. Abyste zjistili, zdali má Vaše dítě hlavové vši, musíte hledat vši nebo vajíčka v jeho vlasech.

Velice svědivá pokožka může způsobit neklidný spánek nebo kožní infekci z přílišného škrábání. Jestliže má Vaše dítě kožní infekci, navštivte lékaře.

Jak hledat hlavové vši?

 Hlavové vši se zdržují poblíž pokožky. Hnidy se mohou nacházet blízko u pokožky a prázdné (bílé) skořápky mohou být 1 cm a dále od pokožky. Hnidy jsou přilepeny těsně k vlasům, takže když je můžete odfouknout, odcvrnknout nebo rozdrolit v prstech, tak se nejedná o hnidy.

 

Tipy pro pátrání po hlavových vších nebo hnidách: 

·         navlhčete vlasy, aby se vši pohybovaly pomaleji

·         použijte jasné světlo, abyste snadněji zahlédli vši i vajíčka

·         zkontrolujte celou plochu pokožky na temeni hlavy segment po segmentu, oddělujte vlasy hřebenem

·         pročesávejte od kořínků vlasů

·         používejte jemný hřeben, např. hřeben na hnidy z Vaší lékárny, a kondicionér na vlasy pro lepší klouzání

·         jestliže můžete, použijte zvětšovací sklo

 

Moje dítě má hlavové vši, co mám dělat?

 Ošetřete hlavové vši co nejdříve. Zkontrolujte celou rodinu a informujte učitele Vašeho dítěte.

 

Požádejte Vaši lékárnu nebo prodavače v lékárně o přípravek na zničení dospělých vší a jejich vajíček (hnid).

Po použití tohoto přípravku vlasy pravidelně kontrolujte na a pouze postříkejte repelentem Parasidose pro ochranu proti hlavovým vším. použijte kondicioner a hřeben na vyčesávání.

 

Po odstranění všech vlasů omyjte hřebeny a kartáče. Vyperte ložní prádlo a v poslední době nošené oblečení v horké vodě a sušte na slunci. Mimo vlasovou pokožku nepřežije veš déle než jeden den.

 

Jak mohu zabránit návratu hlavových vší?

 Postříkejte vlasy repelentem Parasidose na ochranu proti vším.

 

Pročesávejte dětem vlasy energicky každý večer s hlavou nakloněnou dopředu. To poraní vši a vajíčka, kterých jste si možná nevšimli.

 

Nesdílejte společně hřebeny, kartáře, čepice nebo vlasové stužky, dokonce ani v rodině.

 

Kontrolujte děti týdně na hlavové vši a hnidy (viz „Jak hledat hlavové vši“), nebo denně, jestliže v poslední době měly hlavové vši.

Mytí vlasů běžným šamponem nezničí hlavové vši. Ve vodě mohou zastavit dýchání po dobu 30 minut, takže sprchování, koupání nebo plavání vši nezničí.

 

PARASIDOSE

 

Prostě silnější* .....

vyvinutý pro ničení odolných dětských vší

 

 

Repelentní sprej Parasidose pomáhá při ochraně proti vši dětské

 

Co je to repelent Parasidose?

Repelent Parasidose je sprej obsahující přírodní esenciální oleje, které jsou prospěšné při péči o vlasy a kůži na temeni hlavy, zatímco odpuzují vši. Jedinečný sprej obsahuje přírodní esenciální oleje eukalyptu, hřebíčku, palmarosy, levanderu, máty, růží, silice citronelové, ilang-ilangu, pelargónie a petitgrainu. Pravidelné lehké nanášení sprejem je jednoduchá, účinné a ekonomické

 Jak používat repelentní sprej proti vším Parasidose

Postříkejte rovnoměrně vlasy a vlasovou pokožku a nechte zaschnout. V případech vypuknutí používejte s důvěrou každých 48 hodin.